שינוי מדיניות דיווח שעות CPE החל משנת 2023

חברות וחברים יקרים, 

לצורך שמירת מעמד ההסמכות ה-IIA, ובהתאם לשיטות העבודה המקובלות בנוגע להסמכות מקצועיות, אישרה מועצת ההסמכות של ה- IIA שינויים במדיניות הדיווח של CPE.

שינויים מרכזיים:

  • כל עודף שעות CPE שנצבר במהלך שנה קלנדרית, יכול לשמש עבור מחזור הדיווח של השנה הקלנדרית הבאה (ניתן להעביר עד 20 שעות לכל היותר עבור הסמכת ה- CIA ו-10 שעות עבור הסמכות אחרות)
  • הארכת תקופת ה- Grace לדיווח עודכנה משנה לשנתיים.
  • ככל שבעל ההסמכה לא ידווח שעות CPE שלוש שנים ברצף, הסמכתו תבוטל.
  • לא ניתן להחזיר לתוקף הסמכה בסטטוס "מבוטל". לשם החזרתה יש לעבור את הבחינות מחדש.

כדי להבטיח עמידה בשינויים הקרובים במדיניות ה- CPE, בעלי ההסמכות צריכים להמשיך לדווח שעות CPE מדי שנה עד 31 בדצמבר.
עיינו בשינויי מדיניות CPE לשנת 2023 לפרטים נוספים ותרחישים ספציפיים.

פעולות:

  • דיווח על שעות CPE הנדרשות בכל שנה עד 31 בדצמבר.
  • ניתן להחזיר לתוקף הסמכה שאינה בסטטוס פעיל עד 31 בדצמבר 2023. החזרה לתוקף לא תהיה אפשריות לאחר מועד זה.
לכניסה למערכת CCMS

החשיבות של חידוש הסמכה שנתית:
כדי לעמוד בקצב של מגמות מתפתחות ונוף הסיכונים המשתנה ללא הרף, חיוני לבעלי הסמכת IIA לשפר באופן קבוע את הידע, המיומנות והכישורים שלהם באמצעות פיתוח מקצועי מתמשך. בעלי הסמכה מחדשים את ההסמכה שלהם מדי שנה ומפגינים את מחויבותם לשמור על הידע שלהם עדכני וכישוריהם חדים על ידי דיווח על שעות ההשתלמות (CPE) שהם ביצעו במהלך השנה. המחויבות של ה-IIA להכשרה מתמשכת מסייעת לשמור על המוניטין של מקצוע הביקורת הפנימית במתן תובנות אובייקטיביות המשרתות את כל בעלי ההסמכות, מעסיקיהם ומחזיקי העניין כאחד.

 

לפרסום המלא לחץ כאן

אולי תתעניינ/י גם ב:

09.07.23

סדנה מעשית מיומנויות רכות 9-25.7.23

סדנה מעשית- מיומנויות רכות-SOFT SKILLS: לימוד, השתלבות, הקטנת חיכוך, והגברת תרומת הביקורת  לארגון מבוא: סקרים שונים בקרב מנכ"לים, דירקטורים, מנהלים ועובדים מעלים טענות על הביקורת הפנימית. עיקרי הטענות: אי הבנת המערכת הארגונית ומטרותיה, אי הכרת המציאות התחרותית בה נמצא הארגון, אי […]

פרטים והרשמה
22.05.23

סדנת ניתוח נתונים 22.5-15.6.23

סדנה מעשית: ניתוח נתונים Data Analytics בפעילות הביקורת הפנימית  22.5-15.6.23 מבוא העלייה החדה בהיקפי וסוגי הנתונים שארגונים מנהלים, מחייבת את הביקורת הפנימית להשתמש בכלי אנליטיקס במטרה להישאר אפקטיבית ולהסיק מסקנות רלוונטיות לגבי תהליכים. על-מנת שהביקורת הפנימית תשתמש באופן אפקטיבי בכלי […]

פרטים והרשמה