חבר הנהלה

בן משה רחלי מובילת צוות עדכוני חקיקה

אני עוסקת במקצוע הביקורת הפנימית שנים רבות. זכיתי להכיר את המקצוע ואת רזי ואתגרי התפקיד מפוזיציות שונות, הן כמרכזת תיקי ביקורת עבור מבקרים פנימיים מכהנים אחרים, הן כמבקרת פנימית במספר ארגונים במיקור חוץ והן כמבקרת פנימית וחברת הנהלה בחברה ממשלתית גדולה.

אני מנהלת את הביקורת הפנימית ברכבת ישראל מוך תפיסת שליחות ונותנת דגש רב לרמת השירות ולערך המוסף שמעניקה הביקורת לארגון. אני מאמינה שהביקורת הפנימית היא שותף לדרך של ההנהלה וזה הלפיד שמאיר את דרכה. הרקע הניהולי שלי בשילוב עם הרקע המקצועי הרחב של עיסוק בתחומי ניהול סיכונים מגוונים מאפשר לי לממש את תפיסת העולם הזו של שותפות לדרך.

היתרון הגדול ביותר במקצוע הוא הלימוד המתמיד, הדינמיות והעובדה שאין יכולת להילכד במלכודת הרוטינה. אני מרגישה שהעיסוק במגוון כל כך גדול של פעילויות ונושאים שומר על חדות המחשבה ועל העירנות. לעולם אין מחסור באתגרים כשמדובר בתפקיד המבקר הפנימי.

הפעילות שלי באיגוד מסייעת לקדם את המקצוע ומאפשרת לי להישאר עדכנית ואף להחזיק חוג חברתי מקצועי שמאפשר חשיבה משותפת ואשר מהווה משענת תומכת בעת הצורך.

קורות חיים

חברת ועדת הקשר לחברות ממשלתיות

בעלת ניסיון של מעל 20 שנים במגוון גדול של תאגידים – חברות ממשלתיות, ציבוריות ופרטיות וגופים לתועלת הציבור.

מכהנת משנת 2012 כמבקרת הפנימית הראשית בקבוצת רכבת ישראל.

חברה בפורום ההנהלה הבכירה של רכבת ישראל, אמונה על ניהול מערך הביקורת הפנימית, טיפול בפניות ותלונות עובדים והקמת תוכנית לצמצום סיכוני הונאות ומעילות. חלק מצוות המרצים של בית הספר למקצועות הרכבת.

לפני כן, דירקטורית במחלקת ניהול הסיכונים של Deloitte בריטמן אלמגור זהר. במסגרת התפקיד שימשתי כמנהלת היחידה לשירות הדירקטוריון, מוניתי כמבקרת פנימית בחברות ציבוריות שונות כדוגמת קבוצת הראל פיננסים, קבוצת דורי, לידקום פתרונות תקשורת, אייס אוטודיפו וכן שימשתי כמרכזת מקצועית של תחום הביקורת הפנימית ותחום הביקורת החקירתית. עסקתי בפיתוח מערך ניהול סיכונים ארגוני, ניהול וביצוע פרוייקטי מוכנות סרבנס-אוקסלי. כמו כן עסקתי בפיתוח עסקי, כתיבת מאמרים ונמניתי על צוות המרצים של Deloitte academy.

בנוסף, מופיעה ומרצה בכנסים מקצועיים ובקורסים מקצועיים בתחומי הליבה של עשייתי.

בוגרת תואר ראשון (BA) בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב, מוסמכת במשפטים (MA) מאוניברסיטת בר אילן.

מבקרת פנימית מוסמכת (CIA) ובעלת רישיון לעיסוק בראיית חשבון בישראל.

בוגרת קורס ניהול סיכונים של ל.ה.ב באוניברסיטת תל- אביב

רו"ח, MA במשפטים, CIA

פרסומים